Jak zrobić jagnięcinę w stylu brytyjskiej restauracji indyjskiej (BIR) Bhuna

0
20

Ta jagnięca bhuna w stylu restauracyjnym zapewni Ci wspaniałe rezultaty w stylu restauracyjnym.

W ciągu ostatniego roku zrobiłem dużo curry z wołowiny i jagnięciny. Autentyczne indyjskie bhuny są o wiele trudniejsze do zrobienia niż ta restauracja w stylu bhuna.

Gotowanie bhuna to styl gotowania w Indiach, w którym gorący olej jest używany do uwolnienia smaków długiej listy przypraw przed dodaniem surowego mięsa – często pokrojonego na małe kawałki z kością.

Po dodaniu mięsa na patelnię posypuje się niewielką ilością bulionu lub wody, które następnie gotuje się w mięsie.

Ten proces powtarza się przez godzinę lub dłużej, aż mięso odpadnie od kości, a smak powstałego suchego curry będzie nie z tego świata.

Czym różni się jagnięcina w stylu curry house?

Autentyczne gotowanie bhuna, jak wspomniano powyżej, nie byłoby możliwe w ruchliwym indyjskim domu curry, więc przepis został zmieniony.

BIR jagnięcina bhuna jest nadal suchym curry z bogatym gęstym sosem, ale powstaje w ułamku czasu, ponieważ zamiast wolno gotującego się surowego mięsa używa się gotowanego mięsa.

Również w domach curry używa się podstawowego sosu curry, który staje się sosem do curry. To również oszczędza czas, ale daje również jagnięcinie bhuna unikalny smak i konsystencję curry.

Wiele indyjskich restauracji dodaje do tego dania kroplę lub dwie czerwonego barwnika spożywczego, który nadaje mięsu atrakcyjny różowy blask. Nie zrobiłem tego, ale możesz, jeśli chcesz.

Barwnik żywności nie dodaje smaku, ale wygląda dobrze.

Planowanie na przyszłość

Podobnie jak w przypadku większości moich curry w stylu brytyjskiej indyjskiej restauracji, będziesz chciał wstępnie ugotować mięso i najpierw przygotować sos bazowy. Gdy to zrobisz, możesz dosłownie ugotować to curry z jagnięciny bhuna w mniej niż 10 minut.

Zawsze dobrze jest przygotować składniki przed rozpoczęciem gotowania.

Nie chcesz zaczynać szukać składników, gdy ta patelnia jest gorąca.

Sos curry

Napisałem dużą i małą wersję mojego przepisu na sos curry, który będę musiał przygotować przed ugotowaniem tego przepisu.

Duża wersja jest zrobiona tak, jak robią to w najlepszych domach curry. Zrób dużą porcję, aby uzyskać najlepsze wyniki. Przechowuje się w lodówce przez trzy dni i dobrze mrozi.

Wersja dla małych partii również działa dobrze, chociaż nie jest tak autentyczna.

WSTĘPNIE GOTOWANE MIĘSO

Mięso gotuję na dwa sposoby. Większość restauracji powoli gotuje mięso w ostrym sosie, takim jak ten z tego przepisu. Zwykle dodaje się też trochę soku do gotowania, aby uzyskać dodatkowy smak.

Jeśli masz ochotę na przygodę, możesz zamiast tego dodać jagnięcinę tandoori tikka.

Jest też inna opcja, jeśli się spieszysz. Dusić mięso w sosie bazowym, aż będzie naprawdę miękkie.

Nie spiesz się! Duszenie mięsa w sosie bazowym również nada sosowi pyszny mięsny smak.

Poniżej kilka zdjęć krok po kroku, które zrobiłem z procesu gotowania.

Instrukcje

1. Rozgrzej ghee lub olej na patelni na średnim ogniu. Gdy będzie wyraźnie gorąca, dodaj posiekaną cebulę i paprykę i smaż je przez około cztery minuty lub do momentu, gdy cebula będzie miękka i przezroczysta.

2. Dodać pastę czosnkowo-imbirową wraz z łodygami kolendry i smażyć kolejne 30 sekund

3. Dodaj przecier pomidorowy, a gdy zacznie się gotować, dodaj zmieszany proszek i tandoori masala, a następnie około połowy sosu bazowego.

4. Gotuj na wolnym ogniu i pozwól mu bąbelkować przez kilka minut, mieszając tylko wtedy, gdy sos przywarł do rondla. Gdy się gotuje, sos skarmelizuje się z boku patelni. Dodaj to do sosu, aby uzyskać dodatkowy smak.

5. Dodać ugotowaną jagnięcinę i polać sosem. Gotuj przez kilka minut.

6. Zwiększ ogień do wysokiego i dodaj pozostały sos bazowy. Gotuj na wolnym ogniu, aż uzyskasz naprawdę gęsty sos.

7. Aby zakończyć, zmniejsz ogień do średniego i ubij jogurt. Sprawdź przyprawy i dodaj sól do smaku. Posyp świeżą kolendrą i podawaj z wyciśniętym sokiem z limonki i udekoruj ostrymi krążkami chilli.