Jak zrobić sos curry do indyjskiej restauracji?

0
25

Rezultaty, których szukasz, są dostępne z naszym domowym sosem curry!

Każda ruchliwa kuchnia restauracji curry musi mieć na kuchence duży garnek sosu curry lub sosu. Większość curry w restauracji jest zbudowana na tym sosie.

Chociaż każda restauracja ma inny przepis, często są one dość podobne. Dzięki sosowi bazowemu szefowie kuchni mogą szybko i sprawnie gotować, podawać na talerze i podawać różnorodne curry.

Specyficzny smak i konsystencja curry w stylu British Indian Restaurant (BIR), które tak wiele osób uwielbia, jest częściowo zasługą gładkiego sosu curry.

Po co używać sosu bazowego?

To pytanie ma proste rozwiązanie. W ten sposób można zrobić tylko domowe curry w domu.

Chociaż robienie curry w bardziej tradycyjnej indyjskiej metodzie jest skuteczne, produkt końcowy jest inny. Gładka konsystencja dań w stylu curry house jest wynikiem zastosowania podstawowego sosu curry.

Jak powstał podstawowy sos curry?

Z biegiem czasu sos bazowy został dopracowany. Kucharze z tanich restauracji curry szukali szybkiego sposobu na przygotowanie i serwowanie curry bez poświęcania smaku.

Większość restauracji nie byłaby w stanie przygotować bardziej prawdziwie i historycznie curry, ponieważ byłoby to zbyt czasochłonne, pracochłonne i drogie.

Kucharze mogą przygotować curry w około 10 minut, korzystając z tego oszczędzającego czas sosu, który jest świeżo przygotowywany codziennie w restauracjach.

Z tego powodu możesz spodziewać się, że zapłacisz znacznie mniej w curry house niż w bardziej ekskluzywnej indyjskiej restauracji.

Czym dokładnie jest baza sosu curry?

Podstawowym sosem curry jest to, co lubię nazywać wyrafinowanym bulionem warzywnym. Chociaż nie ma wielu smaków, smakuje wyśmienicie.

Możesz zrobić madry z kurczaka, łącząc trochę kurczaka, kminek, garam masala, tonę proszku chili, chutney z mango i kilka innych rzeczy.

Zmniejsz używany proszek chili i dodaj trochę śmietany, zablokuj kokos, wodę różaną i proszek kardamonowy, aby uzyskać aromatyczną kormę z kurczaka.

Czy mogę odróżnić curry gotowane z sosem curry od tego wyprodukowanego bez bazy?

Najskuteczniejszym sposobem porównywania wyników jest dwukrotne zrobienie tego samego curry. Zrób jedną z sosu bazowego, a drugą w staromodny sposób.

Zobacz, jak zrobić wszystkie tradycyjne curry z Curry House!

Przedstawiony powyżej kurczak Balti został przygotowany przy użyciu tradycyjnych technik gotowania. Chociaż używał tych samych innych składników, co sos bazowy, był zupełnie inny.

Powyżej widać prawdziwe balti przygotowane z sosem bazowym. Jak widać, sos różni się zarówno kolorem, jak i konsystencją. Muszę przyznać, że smakuje też znacznie lepiej.

Jak zachować świeżość bazy sosu curry?

Chociaż mam mniejsze przepisy na sos curry, zawsze sugeruję przygotowanie tej dużej porcji w domu, podobnie jak w większości restauracji curry.

Za pierwszym razem łączysz sos. Będzie dość gęsto. Idealny czas, aby to podzielić i zamrozić, jest właśnie teraz.

Jednak przed użyciem go w curry, sos należy rozcieńczyć wodą lub wywarem do konsystencji zbliżonej do pełnotłustego mleka lub śmietanki.

Sos bazowy użyty w curry gęstnieje i gotuje się znacznie szybciej niż woda czy bulion. Jest w nim tyle warzyw.

Jakiego rozmiaru torebki do zamrażania należy używać do przechowywania sosu bazowego?

To naprawdę zależy od tego, jak chcesz z niego korzystać. Większość przepisów w moich książkach i na tej stronie wymagała wystarczającej ilości podstawowego sosu curry, aby obsłużyć cztery osoby. Do tego dania potrzeba od 500 ml (2 filiżanki) do 700 ml (2 3/4 filiżanki) sosu bazowego. Taki jest lekki sos.

Dlatego radzę zamrozić sos przed rozcieńczeniem w porcjach 350 ml (1 3/4 szklanki), jeśli chcesz mieć pod ręką wystarczającą ilość sosu, aby przygotować curry dla czterech osób.

Na tej stronie mam też wiele przepisów inspirowanych domem curry. Karmią one od 1 do 2 osobników i proszą o 250 ml i 300 ml sosu bazowego.

Niezależnie od tego, czy będziesz gotować tylko dla siebie, czy tylko dla jednej osoby.

Jak przechowywać sos po zamrożeniu?

Często używam plastikowych, hermetycznych pojemników. Są praktyczne i dostępne. Używaj worków do zamrażania, jeśli przestrzeń zamrażarki jest ograniczona. Do torebki z zamrażarką dodaj sos w żądanej ilości, zamknij torebkę i przechowuj. Następnie spłaszcz go. Następnie możesz przechowywać je w stosie w zamrażarce do późniejszego wykorzystania.

Przed użyciem podgrzej podstawowy sos.

Sos bazowy należy podgrzać, a następnie rozmrozić przed użyciem w curry. Unikaj dodawania zimnego sosu bazowego podczas robienia curry, ponieważ spowoduje to zbyt duże wystygnięcie patelni. Podgrzej na patelni, ugotuj curry i dodaj w razie potrzeby.

Użyłem mniej lub więcej sosu bazowego niż zalecany w twoim przepisie. Dlaczego to jest takie? Szef kuchni nie stosuje dokładnych ilości sosu bazowego w zatłoczonych lokalach curry.

Doda więcej sosu bazowego, jeśli curry wydaje się zbyt suche. Gotuje go do preferowanej konsystencji, jeśli wydaje się zbyt pikantny. Jako odniesienie należy zapoznać się z sugerowanymi wielkościami porcji sosu bazowego.

Nie są one osadzone w kamieniu, ponieważ kilka czynników, w tym temperatura patelni i liczba składników, może zmienić ilość potrzebnego sosu.

Obserwuj tę przestrzeń dla wszystkich nowych przepisów. Możesz zrobić curry z tym sosem lepszym niż w większości restauracji. Obiecuję to!

Oto kilka dań inspirowanych domem curry, które możesz teraz zrobić z tym sosem!

Moja książka kucharska Curry Guy Chicken Tikka Masala zawiera mój przepis na Chicken Tikka Masala.

kurczak curry

Jagnięcina Kurczak Dhansak Kurczak Madras Rogan Vindaloo Kurczak Patia Jagnięcina Bhuna Josh Jagnięcina Vindaloo Kurczak Chilli Kurczak Czosnkowy

A oto słynne curry, które nie potrzebuje sosu bazowego…

Kurczak na maśle

Skończyłem kręcić dwa filmy do obejrzenia. Przepisy w mojej książce kucharskiej „The Curry Guy”, którą można znaleźć w Internecie, różnią się nieco od tego poniżej.

Mimo że zawsze możesz wykorzystać mój przepis na małą partię, bycie dużym jest jedynym sposobem na uzyskanie prawdziwego smaku curry house i balti house.

Uwaga: poniżej znajdują się dwa obrazy pokazujące, jak dodać ghee do tego przepisu. Te obrazy pochodzą z poprzedniej iteracji tego przepisu.

Wiele restauracji to robi, ale ja już tego nie dodaję. Jednak smakuje dobrze. Rozpuść 250ml ghee i dodaj łyżeczkę kurkumy, jak widać na zdjęciach. Wymieszać po dodaniu do sosu. Oczywiście jest to opcjonalne, ale wielu kucharzy decyduje się na to.

Czy ma znaczenie kolejność dodawania składników?

Właściwie nie. Aby najpierw podsmażyć cebulę, zwykle dodaję ją, jak widać powyżej. W końcu podstawa jest zrobiona z cebuli.

Poza tym wrzuć wszystko inne do miksu. W ruchliwych lokalach curry działają w ten sposób.

Jak gładko powinien być zmiksowany sos?

To, z czym go zmieszasz, określi to.

Zwykle używam ręcznego blendera, którego dokładne zmiksowanie zajmuje od trzech do czterech minut. W końcu tego pragniesz.

Ponadto wypróbowałem Nutri Bullet, który jest znacznie szybszy, ale wymaga przeniesienia do niego całego sosu. To może być trochę wybredne. Jeśli masz blender ręczny, użyj go.

Często jestem pytany, czy twoje domowe curry wymagają użycia bazowego sosu curry. Odpowiedź brzmi: tak, jeśli chcesz, aby Twoje curry smakowały dokładnie tak, jak w Twojej ulubionej restauracji.

Możesz zrobić niezłe curry w tradycyjnej indyjskiej metodzie, jeśli nie masz czasu na przygotowanie porcji podstawowego sosu curry. Trzy łyżki oleju i dwie lub trzy cebule, drobno posiekane i usmażone.

Podsmaż cebulę, aż będzie przezroczysta i miękka. Powinno to zająć około pięciu minut.

Następnie, zgodnie z zaleceniami dotyczącymi dowolnego dania w stylu curry na mojej stronie, przygotuj sos, dodając wodę, bulion lub posiekane pomidory. Nic nie mogło się nie udać.

Jeśli będziesz smakować w drodze, twoje curry będzie doskonałe, w przeciwieństwie do tych, które znajdziesz w restauracjach curry. Czy jesteś gotowy na rozpoczęcie? Chociaż przygotowanie zajmuje trochę czasu, posiadanie pod ręką podstawowego sosu curry jest niezwykle przydatne.